artykuł nr 31

Apel do hodowców trzody chlewnej MR i RW oraz Głównego Lekarza Weterynarii

 W związku z wystąpieniem w miesiącu czerwcu 2017 r. na terenie Polski (województwo podlaskie, lubelskie i mazowieckie) kolejnych ognisk afrykańskiego pomoru świń, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Działdowie przypomina o konieczności zachowania podstawowych zasadach bioasekuracji w gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną.

 

Aktualną sytuację epizootyczną odnośnie ASF w Polsce oraz aktualny zasięg obszarów objętych restrykacjami można śledzić na mapie przygotowanej przez Główny Inspektorat Weterynarii - www.wetgiw.gov.pl/asf/mapa

Załączniki:
Załącznik512 KB
artykuł nr 32

Komunikat GLW dotyczący wyznaczenia sześćdziesiątego piątego ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce

 Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu sześćdziesiątego piątego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.

Sześćdziesiąte piąte ognisko ASF (czterdzieste drugie w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 28 lipca br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 65 świń, położonym w gminie Podedwórze, w powiecie parczewskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

artykuł nr 33

Komunikat GLW dotyczący wyznaczenia sześćdziesiątego drugiego, sześćdziesiątego trzeciego i sześćdziesiątego czwartego ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce

 Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu sześćdziesiątego drugiego, sześćdziesiątego trzeciego i sześćdziesiątego czwartego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.

Sześćdziesiąte drugie ognisko ASF (trzydzieste dziewiąte w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 27 lipca br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 36 świń, położonym w gminie Włodawa, w powiecie włodawskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożonym (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Sześćdziesiąte trzecie ognisko ASF (czterdzieste w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 27 lipca br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 17 świń, położonym w gminie Terespol, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożonym (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Sześćdziesiąte czwarte ognisko ASF (czterdzieste pierwsze w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 27 lipca br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 7 świń, położonym w gminie Goniądz, w powiecie monieckim, w województwie podlaskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożonym (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwach, w których wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

artykuł nr 34

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii dotyczący wyznaczenia sześćdziesiątego pierwszego ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce

 Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu sześćdziesiątego pierwszego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.

Sześćdziesiąte pierwsze ognisko ASF (trzydzieste ósme w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 26 lipca br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach,
w gospodarstwie, w którym utrzymywano 25 świń, położonym w gminie Kąkolewnica, w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

artykuł nr 35

Komunikat prasowy dotyczący wyznaczenia sześćdziesiątego ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce

 Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu sześćdziesiątego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.

Sześćdziesiąte ognisko ASF (trzydzieste siódme w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 25 lipca br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 1905 świń, położonym w gminie Włodawa, w powiecie włodawskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo jest położone w obszarze ochronnym (obszar określony w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.